a finanční stabilita závisí na vývozu pohonných hmot a nerostných surovin, bylo také vystaveno těžké zkoušce kvůli poklesu poptávky po ropě a dalších komoditách,“ dodal Manos Schizas, ekonomický analytik ACCA.
Zpráva GESC Q3 přichází po období, ve kterém v médiích dominovala vzájemně nesouvisející témata jako ukrajinská krize, epidemie eboly v západní Africe a vzestup Islámského státu. Dopad těchto událostí na ekonomickou důvěru nastoluje závažné otázky o možných reakcích globální ekonomiky na vážně destabilizující globální události.
Průzkum globálních ekonomických podmínek (GECS), jenž je společným projektem ACCA a IMA, je celosvětově největším pravidelným ekonomickým průzkumem mezi účetními. Zahrnuje celou škálu proměnných a jeho hlavní zjištění představují spolehlivé ukazatele pro odhady růstu HDP v zemích OECD.
ACCA a IMA nedávno zveřejnily výroční zprávu GECS s názvem „Pět let globálního ekonomického zotavování“ (Five years of the global economic recovery), která obsahuje klíčová zjištění průzkumů GECS od roku 2009. Zpráva je přístupná na stránkách ACCA - http://goo.gl/KsIAEw.
ACCA (Asociace certifikovaných účetních) je globální organizace sdružující profesionální účetní se 170 000 členy a 436 000 studenty ve 180 zemích celého světa. Pracuje prostřednictvím sítě více než 91 kanceláří a center a s více než 8 500 schválenými zaměstnavateli po celém světě, kteří svým zaměstnancům poskytují vysoký standard v učení a rozvoji. www.accaglobal.com