Tyto tipy přinesl web Entrepreneur.com.
Pracujte s časovými bloky
V první řadě je dobré si definovat, co v které části dne budete dělat. Na rutinní úkoly si vyhraďte vždy třeba dvouhodinové úseky a mezi ně „vložte“ hodinové úseky, kdy se naopak budete věnovat kreativnějším úkolům a strategickému plánování.
Rutinní úkoly pokud možno delegujte
Delegujte co možná nejvíce rutinních úkolů jinam – na externisty, na jiné kolegy, na podřízené. Čím více rutinní agendy se zbavíte, tím volnější ruce budete mít při práci na strategických úkolech.
Nebojte se automatizace
Automatizace a umělá inteligence vám mohou výrazně pomoci – tedy pokud se jich nebojíte. Zkuste využít síly automatizace co možná nejvíce.
Velké úkoly si rozdělte na menší, zvládnutelné kroky
Jakýkoliv velký úkol se zdá děsivý a nezvládnutelný, pokud si jej nerozdělíte na menší, postupné kroky.
Nebuďte perfekcionisté
Při práci na velkém množství rutinních úkolů je nutné nebýt perfekcionista. Pak se totiž na některých úkolech můžete zbytečně zaseknout, i když nejsou nijak extrémně důležité.
Nenechte se rutinními úkoly zahltit
Rutinní úkoly se mohou zdát jako prioritní a když je jich hodně, člověk se jimi snadno nechá doslova zahltit. Nedopusťte, aby se tak stalo, a vždy si vyhraďte čas na práci i na nerutinních úkolech.
Připravte si plán na každý pracovní den
Velkým pomocníkem při snaze mít svůj čas pod kontrolou jsou každodenní plány, kterými si před začátkem každého pracovního dne definujete, čemu se kdy chcete věnovat.
-mm-