Berte chyby jako příležitost
Podle Forbesu by se v první fázi měl především změnit váš přístup k vlastním chybám. Přestaňte se jich bát a naopak je vnímejte jako možnost se něco nového naučit. To platí samozřejmě za předpokladu, že si z vlastních chyb skutečně berete ponaučení a měníte na jejich základě své postupy.
Soustřeďte se na své duševní zdraví
I když se mnoho lidí snaží vlastní duševní zdraví a psychickou pohodu bagatelizovat jako něco nepotřebného, fakt je ten, že pokud jste vystaveni dlouhodobému stresu a neřešíte jej, dříve nebo později vás tyto problémy doženou. Věnujte pozornost svému duševnímu zdraví.
Zaujměte roli „nezúčastněného pozorovatele“
Když se na vás valí spousta povinností a urgencí, zkuste psychologický trik, kterému se říká „role nezúčastněného pozorovatele“. Snažte se na sebe dívat jaksi zvrchu, jakoby se věci neděly vám, ale někomu jinému, a rozhodujte se v klidu a čistě racionálně a neberte si nic z toho, co se děje, příliš osobně.
Zvyšte svoji emoční inteligenci
Vyšší emoční inteligence vám nejenom pomůže efektivněji komunikovat s lidmi kolem vás, ale pomůže se vám i vyznat lépe v sami sobě. Neignorujte vlastní pocity. Naopak, naučte se je přijmout a pracovat s nimi. A to i s těmi nepříjemnými.
Dodržujte zdravý spánkový a stravovací režim
Spánek, pravidelné stravování a fyzický pohyb. To jsou tři pilíře fyzického i psychického zdraví. Pokud je zanedbáváte, zaděláváte si v dlouhodobém měřítku na velké problémy. A jedním z nich je i snížená psychická odolnost.
-mm-