Sežeňte si objektivní informace a podložená data
Podle článku na LinkedIn Pulse je v prvé řadě nutné zjistit si skutečná a podložená data. Jedině když znáte skutečný stav věcí budete schopni s danou situací něco udělat. Vyjeďte si tabulky, statistiky, čísla nebo konkrétní příklady negativních zkušeností.
Promluvte si mezi čtyřma očima
Naplánujte si s daným podřízeným osobní schůzku. Promluvte si mezi čtyřma očima. Klidně dotyčnému předem řekněte, o jakém tématu se chcete bavit, abyste mu dali šanci se na schůzku připravit.
Zeptejte se, co se děje, a získejte pohled dotyčného pracovníka
Nyní nastal čas zjistit, jak situaci vnímá sám podřízený. To, jak situace vypadá na vaší straně, může být diametrálně odlišného od toho, co prožívá nebo vidí samotný pracovník. Třeba vám dá nějaký velmi dobrý a objektivně uznatelný důvod, proč se jeho výkon propadl.
Společně se doberte toho, v čem je problém
Identifikujte jádro problému. Neklouzejte jenom po povrchu a neřešte jenom symptomy problému. Raději jděte do hloubky a zjistěte, v čem vězí prapůvod problému. Je zaměstnanec zahlcený prací? Prožívá si nějaké osobní trable? Je nespokojený v práci? Nebo třeba jen neumí ovládat některé systémy nebo nemá jasno v tom, co se po něm přesně chce.
Nastavte si plán, jak problém řešit
Společně pak vypracujte plán, jak definovaný problém chcete řešit. Určete si kroky, které vedou ke kýženému cíli, a dejte jim i pevný časový rámec.
Situaci monitorujte a s podřízeným se pravidelně setkávejte
Následně řešení problému monitorujte. S podřízeným se setkávejte na bilančních schůzkách a bavte se o tom, jak se daří situaci řešit nebo kde je potřeba udělat nějaké změny.
-mm-