Tento text vychází z příspěvku na blogu platformy Time Management Ninja.
Více úkolníčků
Základem úspěchu úkolníčku je tato rada – musíte mít jenom jeden. Někteří lidé mají úkolníčků více – jeden na lepicím papírku, druhý v mobilu, třetí v aplikaci na počítači. Tento přístup samozřejmě nefunguje.
Žádné vyznačení důležitosti nebo priority úkolů
Často se může stát, že se den nebude vyvíjet přesně tak, jak jste si naplánovali. A i z toho důvodu je nutné předem si určit, které úkoly jsou prioritní, a pracovat vždy především na nich.
Absence plánovaných pauz
Dobrý úkolníček musí obsahovat i pauzy. Jestliže nebudete plánovat čas na zotavení těla i mysli, váš úkolníček nebude realistický.
Přehnaně ambiciózní plány
Když už si člověk píše úkolníček, má tendenci si jej připravovat hodně ambiciózní. To má ale za následek, že plán je nerealistický nebo náročný, a proto vás nebude bavit a dříve nebo později se mu začnete vzdalovat nebo jej rovnou opustíte.
Nedodržování plánů
Jestliže váš úkolníček trpí výše zmíněnými neduhy, je dost pravděpodobné, že jej přestanete dodržovat. Pak ale všechno vaše plánování nemá smysl. Připravujte si takové seznamy úkolů, které vám budou pomáhat, a ne takové, které vás budou stresovat a které radši budete nedodržovat.
-mm-