Sabotáž vlastního myšlení zasáhne zpravidla tehdy, kdy to nejméně očekáváme. Většina našich přesvědčení se vytvořila ještě předtím, než jsme dosáhli věku 7 let. Naše nevhodná, škodlivá přesvědčení mohou vypadat jako přílišné otálení nebo naopak mohou mít podobu ukvapených rozhodnutí. Někdy si také hledáme výmluvy, proč vlastně nemůžeme dodržet něco, co jsme si naplánovali a předsevzali – např. jíst zdravě nebo více cvičit.
Jak tedy ze sebe dostat to nejlepší a pustit se cestou, která povede naplnění našeho potenciálu? Článek zveřejněný na webu addicted2success.com má pro nás několik rad.
Problémy se začínají vracet
Někdy, třeba v novém vztahu pak začneme špatně interpretovat komunikaci nebo tón, který náš partner používá. Naše staré vzorce myšlení nás opět dostihnou a my náhle můžeme opět zažívat pocit, že nemůžeme nikomu nic věřit.
V pracovním prostředí pak leckdy začínáme slibovat víc, než kolik pak zvládáme dodávat. Začínáme si špatně vyhodnocovat rizika a všechno se začíná hroutit. Pomalu ztrácíme náš úspěch.
Ohrožuje něco vaše dlouho zastávaná přesvědčení?
Pokud zažijete situaci, která zpochybňuje vaše dosavadní přesvědčení, můžete se náhle cítit osamoceni a ztraceni. Může se dokonce stát, že navenek si užíváte všech nových příležitostí, které vám život přináší, ale podvědomě jste v hluboké panice. Když totiž vnímáme, že nová realita neodpovídá našim dlouho zastávaným přesvědčením, můžeme cítit velký neklid – ačkoli navenek se zdáme být sebevědomí a klidní.
Kořen problému je vždy to, čemu věříme, jaká jsou naše přesvědčení. Když se začnete cítit ve vleku starých myšlenek, znovu prozkoumejte okolnosti, které ve vašem životě vedly k vytvoření vašich škodlivých přesvědčení. Když už víte, že vás omezují, zapracujte na jejich přeměně. Zbavte se svých starých, toxických myšlenkových vzorců.
-jk-