„Máš nějaké otázky k našemu poslednímu setkání?“
Jak uvádí The Muse, začít byste měli novinkami, posuny a otázkami ohledně vašeho posledního setkání. Na něm byste si měli vždy říct, co se bude do příští schůzky dít a na co se budete soustředit. Na každé následné schůzce pak zhodnoťte, jak se vám daří plnit plán z té minulé.
„Co teď aktuálně nejvíc řešíš?“
Zjistěte, co se zaměstnanci honí hlavou a co teď momentálně nejvíce zaměstnává jeho mysl. Může to být jak pracovní záležitost, tak i něco osobního. Případně cokoliv, co nějakým způsobem ovlivňuje jeho práci.
„Jak vnímáš svůj momentální objem práce?“
Mluvte o objemu práce pracovníka často. Zároveň tento dotaz nevyužívejte jako příležitost nasypat na pracovníka spoustu dalších úkolů, pokud se vám přizná, že není vytížen na 100%.
„Jak probíhá seberozvoj?“
Na osobní rozvoj se často zapomíná, zvláště pokud je hodně úkolů a práce je hektická. Přesto se jedná o důležitou věc, na kterou se zapomínat nesmí a kterou je potřeba řešit se zaměstnancem pravidelně.
„Vidíš nějaké problémy v týmové spolupráci nebo komunikaci?“
Pro produktivitu týmu jsou kvalita a efektivita interní komunikace zcela zásadní. Proto je důležité toto téma otevírat často a naslouchat řadovým pracovníkům, kteří případné problémy vidí z první ruky.
„Máš nějaké otázky?“
Nenechte sklouznout bilanční schůzku k monologu z vaší strany. Naslouchejte pracovníkům a nechte je se vás ptát na to, co je zajímá.
„Jaké úkoly si dáme do naší příští schůzky?“
Vždy z bilanční schůzky odcházejte s určitým plánem, co se bude dít do příští schůzky. Dejte si cíle a řekněte si, na co se budete do dalšího setkání zaměřovat.
-mm-