Jestliže vedoucí pracovník často mění zadání toho, co má podřízený dělat, je to znamení, že si neváží snahy, kterou do plnění úkolů pracovník vkládá.
Jasným znakem chybějícího respektu je i neochota dávat podřízenému složitější úkoly a naopak zahrnování banální a mravenčí prací.
Špatným znamením jsou i chybějící porady, na kterých se probírají strategické plány do budoucna a přichází se s novými vizemi.
Vedoucí nenaslouchá názoru a poznatkům podřízených.
Jak získat zpět důvěru nadřízeného? Přicházejte s novými podněty a poznatky. I kdyby vás vedoucí neměl poslouchat, po jisté době se některé vaše nápady mohou ukázat jako nosné, což může vést k přehodnocení ze strany vedoucího.
Stejně tak je nutné, abyste mluvili řečí vašeho vedoucího. Každý člověk má důvěru v lidi podobného ražení, jako je on sám. Tomu se můžete přiblížit, když budete s vedoucím komunikovat způsobem, který mu vyhovuje. Zkuste se přizpůsobit a najít s ním společnou řeč.
Jak získat zpět důvěru podřízených? Pokud jste v roli manažera a pozorujete u sebe některé z výše popsaných bodů, zapracujte na tom, zapracujte na změně svého chování.
-mm-
Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele