Externí monitor
Externí monitor je skvělá věc, která vám pomůže pracovat efektivněji a mít umístěnou obrazovku v té správné poloze. Podle Forbesu ale platí, že pokud se díváte na videohovor na externím monitoru, zatímco webkameru máte v jiné poloze, bohužel se pak nedíváte do kamery a díváte se jinam. Neudržujete tedy oční kontakt a to nepůsobí dobře ani v běžné komunikaci, ani v té přes videohovor.
Čtení e-mailů nebo psaní při videohovoru
Ač si myslíte, že jste při čtení e-mailů, práci a psaní při videohovoru nenápadní, ostatní účastníci vidí, jak vám těkají oči, a moc dobře ví, že se věnujete něčemu jinému. Je to ekvivalent situace, kdy byste seděli na standardním jednání a místo komunikace s druhými seděli nad počítačem a psali.
Dívání se na telefon
Tím, že nesedíme s ostatními v jedné místnosti, máme tendenci během schůzky přes video brát častěji do ruky telefon a pracovat s ním. Opět ale platí, že ostatní účastníci si toho všimnou (protože se díváte jinam) a budou to brát jako signál, že vás probíhající interakce nezajímá.
Zapnutý mikrofon
Nechávat si neustále zapnutý mikrofon, i v situacích, kdy nemluvíte, je problematické z několika důvodů. Zaprvé se ve vašem prostředí mohou vyskytnout nečekané zvuky, které můžou komunikaci narušit. Zadruhé je více slyšet, pokud třeba zároveň píšete na klávesnici. A zatřetí, pokud si zapomenete vypnout mikrofon, můžete se dopustit faux-pas ve chvíli, kdy na to zapomenete a začnete třeba komunikovat s někým, kdo vejde k vám do místnosti.
Jídlo
Ani při jednání tváří v tvář byste najednou nevytáhli svačinu a nezačali jíst. Ta samá pravidla by měla platit i ve chvíli, kdy vás od druhého člověka dělí velká vzdálenost. Pít je samozřejmě normální (jen si dejte pozor, ať si vodu nebo kávu nevylejete do klávesnice), ale jídlu byste se měli vyhnout.
-mm-