Podle webu presentationblogger.com jsou nejvíce krátkozraké následující tipy.
Používejte animace efektivně
No, tak tohle vám zrovna moc neřekne, že? Je to rada tak trochu o ničem. Pro slidy je nejlepší použít pouze animaci pozvolného objevení, ale i tu raději jedině s velmi rychlým průběhem. Nejlepší však je nepoužívat vůbec žádné animace. Je to přeci prezentace, ne návštěva zábavního parku.
Nechte mluvit slidy
Ne a zase ne. Vy provázejte publikum prezentací. Slidy tam jsou, aby vás podpořily, nikoli aby za vás udělaly všechnu práci. Pokud máte pocit, že chcete nechat mluvit slidy, pasujete tím sami sebe do role pouhého promítače a přepínače snímků. Potom však nemá smysl prezentovat. Pokud chcete publiku předat prezentaci ve stylu dokumentu, můžete ji rovnou jednoduše poslat e-mailem.
Potřebujete hlavně hezké slidy
Chcete-li udělat dobrou prezentaci, nepotřebujete mít hezké slidy. Potřebujete slidy hlavně odprezentovat. Právě to, jak to uděláte, je to, na čem záleží. Publikum by nemělo ani mít prostor přemýšlet o tom, zda jsou vaše snímky hezké nebo ne. Dokonce i ty nejlepší snímky mohou být nudné – záleží na tom, kdo je prezentuje a jak o nich mluví.
Základem úspěchu je dobrá šablona
Dobrá šablona neublíží, ale ani nevyřeší všechny vaše problémy. Nemyslete na šablonu, přemýšlejte spíše o plánu prezentace. To je totiž to, co potřebujete. Pak nacvičujte, zkoušejte a revidujte. Potřebujete se při prezentaci začít cítit pohodlně. O slidy jde vždy až v druhé řadě.
Všechny slidy obrandujte
Brand může být důležitý, když prezentujete lidem, kteří nejsou z vaší společnosti. Nicméně to opět ani náhodou není to klíčové doporučení, které by mělo nějaký dopad na kvalitu vašeho prezentačního výkonu.
-jk-