Does your team have high employee turnover? Five reasons why

Vykazuje váš tým vysokou fluktuaci pracovníků? Pět důvodů, proč tomu tak je.

There are many good reasons why you should try to avoid high turnover in your team. Firstly, there is the cost of searching for a new employee and their onboarding. Secondly, there is the time (your own and that of your team members) that needs to be spent on training the new employee. Thirdly, it is a matter of keeping knowhow within the team. Then there is the insufficient experience and skills of team members. And so on. If people in your team rotate with higher frequency than figures on the Prague Astronomical Clock, the likely cause is one or more of the following reasons.

This text draws on an Entrepreneur.com article.

Too much work

A very common reason for high turnover is simply being overloaded with work. If your subordinates have to do so much work that they are overwhelmed and stressed out, no benefits or bonuses will prevent them sooner or later leaving.

Neglected employee development

Education and development top the list of things desired by employees. If you neglect employee development, it may very well happen that they become frustrated by stagnating in one place.

Toxic working environment

A toxic working environment can take many forms. It might be bullying from management, non-transparent communication, gossiping, workaholism, or tolerance of dishonest behaviour by some employees.

Poor onboarding

If you do not train newcomers properly, do not explain to them what they should be doing or fail to enthuse them for the vision of the team or company, you cannot be surprised if they are disgruntled.

Micromanagement or boring job

Very often employees leave simply because they lack job satisfaction. There may be several reasons for this; a frequent one is micromanagement by the team leader, which leaves employees no room for their own initiative. Or it is simply the fact that the job is boring.

 

-mm-

    Vykazuje váš tým vysokou fluktuaci pracovníků? Pět důvodů, proč tomu tak je.

    Existuje hned několik velmi dobrých důvodů, proč byste se měli vyhnout vysoké fluktuaci pracovníků ve vašem týmu. Zaprvé to jsou náklady spojené se sháněním a on-boardingem nového zaměstnance. Zadruhé je to čas (vás i členů týmu), který je nutný věnovat zaučení nového pracovníka. Zatřetí je to otázka udržování know-how v rámci týmu. Začtvrté nedostatečné zkušenosti a schopnosti členů týmu. A tak dále. Pokud se ve vašem týmu lidé točí rychleji než postavy na Staroměstském orloji, je to pravděpodobně kvůli jednomu nebo více z těchto důvodů.

    Tento text vychází ze článku na webu Entrepreneur.com.

    Příliš velký objem práce

    Velmi častým důvodem vysoké fluktuace je prosté zahlcení prací. Pokud toho vaši podřízení musí dělat tolik, že nestíhají a jsou z toho ve stresu, žádné benefity ani finanční odměny jim dříve či později nezabrání v odchodu.

    Zanedbaný rozvoj pracovníků

    Vzdělání a rozvoj zaměstnanců jsou na vrcholu požadavků pracovníků. Pokud rozvoj zaměstnanců zanedbáváte, může se vám snadno stát, že začnou být frustrovaní z toho, že se nikam neposouvají.

    Toxické pracovní prostředí

    Toxické pracovní prostředí může mít mnoho podob. Může se jednat o šikanu ze strany vedení, o netransparentní komunikaci, o pomluvy, o rozšířený workoholismus nebo tolerování nečestného chování pracovníků.

    Špatný onboarding pracovníků

    Jestliže nově příchozí pracovníky dobře nezaučíte, nevysvětlíte jim, co mají dělat, nebo je nenadchnete pro vizi, kterou daný tým nebo daná firma vyznává, nemůžete se divit, že budou nespokojení.

    Mikro-management nebo nudná náplň práce

    Pracovníci velmi často odchází také z toho důvodu, že je práce zkrátka nijak nenaplňujte. To může mít několik příčin. Často je to mikro-management ze strany týmového vedoucího, díky kterému nemají pracovníci žádný prostor pro vlastní iniciativu. Nebo se jedná o nudnou náplň práce.



    -mm-

    Zdroj: Entrepreneur.com - portál předního amerického časopisu pro podnikatele
    Zobrazit přehled článků ze zdroje Entrepreneur.com