Managing graduate subordinates who are fresh out of school

Absolvent mezi podřízenými: Jak vést pracovníka, který k vám přišel hned po studiích

When it comes to work and managerial leadership, fresh graduates of an apprenticeship programme, high school or university show certain specifics. If you too have a graduate on your team, you will probably know they may lack some life and work experience, but also possess certain strengths that senior colleagues may not have. Here are some tips on how to manage a subordinate who has joined your team right after graduation.

Focus on employee development

As Forbes states, graduates are used to learning and absorbing new information quickly. Take advantage of this ability, provide them with ample training or mentoring, and give them clearly defined tasks on which they can grow.

Be patient

Newcomers may have difficulty working at their own pace or prioritising tasks. Instead of criticising them, help them understand how to navigate the work environment and share your experiences with them.

Provide regular feedback

Workers from the younger generation require slightly different feedback than their older peers. With graduates, you will need to get into the habit of giving them specific, structured and, most importantly, very frequent feedback. Don't be afraid to use visuals or graphs as well. Regular and constructive evaluations will help these workers better navigate expectations and improve.

Let them come up with innovative ideas

Fresh graduates frequently come up with new ideas, some more useful than others. Don't reject such ideas, even if often they may not yet be feasible; instead, allow them the space to express themselves in the team and come up with technological innovations or novel approaches.

Involve them in the team

Help young workers become involved in team activities, give them tasks to work on with older colleagues, and connect all generations within your team into one heterogeneous, functioning unit.

 

-mm-

    Absolvent mezi podřízenými: Jak vést pracovníka, který k vám přišel hned po studiích

    Co se týče práce a manažerského vedení, vykazují čerství absolventi učiliště, střední školy nebo vysoké školy určitá specifika. Pokud i vy máte v týmu absolventa, pravděpodobně víte, že mu mohou chybět určité životní a pracovní zkušenosti, ale že má zase jisté přednosti, které služebně starší kolegové míst nemusí. Zde je několik tipů, jak vést podřízeného, který k vám do týmu nastoupil hned po dokončení studií.

    Zaměřte se na rozvoj pracovníka

    Jak uvádí Forbes, absolventi jsou zvyklí rychle se učit a absorbovat nové informace. Využijte tuto jejich schopnost, zajistěte jim dostatek školení nebo mentoringu a zadávejte jim jasně definované úkoly, na kterých mohou růst.

    Buďte trpěliví

    Nováčci mohou mít potíže s pracovním tempem nebo prioritizací úkolů. Namísto kritiky jim pomozte pochopit, jak se v pracovním prostředí orientovat, a podělte se s nimi své zkušenosti.

    Poskytujte pravidelnou zpětnou vazbu

    Pracovníci z mladé generace vyžadují trochu odlišnou zpětnou vazbu než jejich starší vrstevníci. U absolventů si budete muset osvojit zvyk poskytovat jim specifickou, strukturovanou a hlavně velmi častou zpětnou vazbu. Nebojte se také využít vizualizace nebo grafy. Pravidelné a konstruktivní hodnocení pomůže těmto pracovníkům lépe se orientovat v očekáváních a zlepšovat se.

    Nechte je přicházet s inovativními nápady

    Čerství absolventi často přicházejí s novými, více či méně přínosnými nápady. Neodmítejte jejich nápady, i když třeba často mohou být ještě nerealizovatelné, ale dejte jim zároveň prostor se v týmu vyjádřit a přicházet s technologickými inovacemi nebo neotřelými postupy.

    Zapojte je do týmu

    Pomozte mladým pracovníkům zapojit se do týmových aktivit, zadávejte jim úkoly, na kterých budou muset pracovat se staršími kolegy, a propojte všechny generace v rámci vašeho týmu do jednoho heterogenního, ale fungujícího celku.

     

    -mm-

    Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu
    Zobrazit přehled článků ze zdroje Forbes.com
    Štítky: Leadership