At first glance, they are funny people who like joking around. They do not hesitate to use humor to lighten up difficult situations. However, that does not mean you should see them as careless and not as serious workers. Managers should treat them with full respect.
You should not think of extroverts in terms of black and white, i.e., "extroverts act first and think later, while introverts think first and then act". Many extroverts excel in planning and creating structures because they like things to be in order. Managers should not believe stereotypes and sweeping statements.
Managers sometimes tend to look for ways to silence extroverts. However, they do not realize that it is not idle chatter, but the way extroverts think and solve problems. Five minutes of conversation with a colleague may be sufficient for an extrovert to come up with a solution which otherwise would have taken him at least an hour. This saves time for everybody.
Monotonous activity kills their creativity. The work and think best when they do not have to sit in one place all day or the whole week. It helps when they can move to another room, to their home office or somewhere else outside the company. It certainly does not mean that they want to avoid work.
The fact that someone is an extrovert does not automatically mean he needs to be around people 24/7 and to constantly be sharing with others. Even extroverts sometimes need to relax in privacy and silence. Try to see your subordinates more as individuals, not just extroverts and introverts. Let them show you who they are and which work suits them best.
-kk-
Články věnované introvertům patří na našem webu k těm nejčtenějším. Je přitom jedno, zda se jedná o tipy, jak lépe řidit introverty nebo jak lépe zvládat svou vlastní introverzi. V záplavě doporučení pro introverty se však poněkud zapomíná na skutečnost, že ani extroverti a jejich manažeři to nemusejí mít vždy lehké. To, že jsou extroverti otevřenější a společenštější, ještě neznamená, že je snadné je řídit. Server The Muse nedávno upozornil na to, že manažeři při řízení extrovertů chybují častěji, než si uvědomují. Pojďte se spolu s námi podívat, zda se to netýká i vás.
Na první pohled působí jako zábavní lidé, kteří srší vtipem. Neztrácejí řeč ani v obtížných situacích a nebojí se je odlehčit humorem. To však neznamená, že byste je měli považovat za lehkovážné a nedostatečně seriózní pracovníky. Manažeři by k nim měli přistupovat se vší vážností.
Není možné uvažovat je černobíle v tom smyslu, že extrovert nejdříve jedná a pak myslí, zatímco introvert nejdříve myslí a teprve poté jedná. Mnoho extrovertů vyniká v plánování a vytváření struktur, protože mají rádi ve věcech pořádek. Manažer by neměl podléhat stereotypům a paušalizacím.
Manažeři mají někdy tendenci hledat způsoby, jak extroverty umlčet. Neuvědomují si přitom, že nejde o plané tlachání, ale o způsob, jímž extroverti uvažují a řeší problémy. Pět minut hovoru s kolegou jim může stačit k tomu, aby přišli na řešení, které by sami v tichosti vymýšleli nejméně hodinu. To šetří čas všem.
Monotónní činnost ubíjí jejich kreativitu. Nejlépe se jim pracuje a uvažuje, když nemusejí celý den nebo týden sedět na jednom místě. Pomáhá jim, když se mohou přesunout do jiné místnosti, do domácí kanceláře nebo někam mimo firmu. Rozhodně to neznamená, že by se chtěli vyhýbat práci.
To, že je někdo extrovert, neznamená automatickou potřebu trávit celý den mezi lidmi a sdílet s nimi veškeré události ze svého života. I extroverti si občas potřebují oddechnout v soukromí a tichosti. Stačí, když budete své podřízené více vnímat jako jednotlivce, nejen extroverty a introverty. Nechte je, aby vám sami ukázali, jací jsou a jaký způsob práce jim nejlépe vyhovuje.
-kk-